Flex a Flock
Veľmi efektívna a jednoduchá metóda potlače textilných produktov. Pri tomto type potlači využívame špeciálne nažehlovacie fólie.
Potlač pozostáva z viacerých krokov. V prvom kroku je príprava grafiky ktorá musí byť dodaná v krivkách(vektorová grafika). Následne sa motív vyreže do fólie na rezacom plotri, pri zložitejšom motíve sa grafika vytlačí na bielu potlačiteľnú flex fóliu a až následne sa oreže. Potom sa z fólie odstránia prebytočné časti, ktoré do motívu nepatria. Nakoniec sa pomocou transferového lisu a prenášacej fólie nažehli na textil.
Flex je elastickejší , tenší a cenovo dostupnejší ako Flock, ktorý má semišový povrch. Cena závisí od veľkosti motívu, počtu farieb a pod., preto vieme cenovú ponuku pripraviť až po dodaní grafických materiálov.
Pokiaľ vás zaujal tento typ potlače alebo potrebujete poradiť neváhajte nás KONTAKTOVAŤ, poprípade si pozrite celú ponuku našich SLUŽIEB.